Uzņēmums Cessna pasaules vēsturē

Ir nenoliedzami, ka šis uzņēmums ir atstājis lielu nospiedumu pasaules vēsturē tieši aviācijas un lidaparātu jomā, jo kā nu ne – tikai retais uzņēmums ir ieviesis tik daudz jauninājumus un izmaiņas sektorā, kas ļoti ilgu laiku šķita pārdomāts un izplānots līdz pēdējam, tomēr, kā redzam, tas ir gluži iespējams un Cessna veiksmes stāsts to pierādīja. 

Lai gan mūsdienās kompānija vēl arvien zeļ un plaukst

Lai gan mūsdienās kompānija vēl arvien zeļ un plaukst, tomēr ne vienmēr situācija ir bijusi tik stabila un saulaina – nebūt ne, arī šī uzņēmuma attīstību skāra dažādas vētras un problēmas, kuru risināšanai vajadzēja pieņemt smagus, bet nepieciešamus lēmumus.

Kā labs piemērs šiem procesiem ir tas, ka nesen pēc oficiālās kompānijas dibināšanas pagājuša gadsimta sākumā pirmais uzņēmuma Cessna modelis Cessna DC-6 vieksmīgi ieguva savu sertifikācijas apliecību, kas nozīmē, ka tad uzņēmums oficiāli varēja to izgatavot un pārdot saviem klientiem, tomēr viss neveicās tik labi, kā bija plānots, jo tieši tajā pašā dienā sabruka akciju tirgus, kas radīja ekonomisko krīzi visā pasaulē. Tieši šī iemesla dēļ uzņēmumam Cessna pārdošana nevedās un jau pēc pieciem pastāvēšanas gadiem lidaparātu tirgū nācās aizvērt savas durvis Lielās depresijas iespaidā, tomēr jāsaprot, ka tajā laikā kas šāds nebija nekas neparasts, jo pagājušā gadsimta 30. gadi bija vētrains laiks, kurā viss Rietumu tirgus bija skarts ārkārtīgi spēcīgi un daudzi uzņēmumi beidza pastāvēt, no darba atbrīvojot tūkstošiem darbinieku.

Cessna prombūtne nebija ilga, jo, lai gan uzņēmums kādu laiku nedarbojās, 1933. gadā ar šo zīmolu tika radīts lidmašīnas modelis Cessna CR-3, kas tika īpaši pielāgots, lai varētu uzņemt ļoti lielus ātrumus, kas ļāva tam iegūt čempiona titulu Čikāgas Amerikāņu gaisa sacīkstēs, kā arī pēc tam ar šo pašu lidmašīnu modeli tika uzstādīts pasaules rekords tieši lidojuma ātrumā. Lidmašīnas īpašie pielāgojumi tajā laikā skaitījās revolucionāri, un tas ļāva spert lielus soļus aviācijas sektora kopējā attīstībā, par ko mūsdienās varam būt tikai pateicīgi, jo kas zina – ja nebūtu šo atklājumu, iespējams, ka tagadējo lidaparātu kvalitāte nebūtu tik augsta.